Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7 na Mokotowie

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 uzyskał akceptację projektu Mobilność dorosłych osób uczących się i kadry edukacji dorosłych-projekty krótkoterminowe (KA122-ADU) w sektorze Edukacja dorosłych programu Erasmus Plus na kwotę 59 365,00 .

W dniu 21 marca 2024 roku w Służewskim Domu Kultury odbyła się IX Konferencja pt. “Nauczyciel jako mistrz, przewodnik i towarzysz” organizowana przez Burmistrza Dzielnicy Mokotów – Pana Rafała Miastowskiego, Dzielnicowe Centrum Integracji oraz przez dwie mokotowskie Poradnie Psychologiczno Pedagogiczne nr 7 i 8. 

Pierwszym prelegentem był Pan Profesor Bogdan de Barbaro, który w swoim wykładzie opowiedział o osobach mających wpływ na jego życie i ścieżkę zawodową, a także nakreślił najważniejsze według niego cechy relacji uczeń-nauczyciel.

Następnie Pan Doktor Cezary Żechowski poruszył tematykę trudności ucznia z neuroróżnorodnością w szkole i otaczającym go środowisku. Cykl indywidualnych wykładów zamknął Pan Aleksander Pawlicki dzieląc się swoimi rozważaniami odnośnie roli nauczyciela, władzy jaką on posiada i sposobu jej wykorzystania. 

Wszystkie wystąpienia były niezwykle ciekawe, inspirujące i skłaniające do refleksji. Na koniec Pan Doktor Andrzej Waleszczyński poprowadził panel dyskusyjny, w trakcie którego byliśmy świadkami niesamowicie głębokiej wymiany myśli pomiędzy prelegentami i uczestnikami konferencji.

 

 

Z inicjatywy Władz Warszawy w dniach 16 do 23 marca 2024 roku na terenie Poradni zostaną zorganizowane różnorodne działania dotyczące dbałości o zdrowie psychiczne. Zapraszamy na konsultacje, warsztaty oraz wykłady dla rodziców i nauczycieli z całej Warszawy. W tabelce umieszczonej poniżej znajdują się szczegółowe informacje. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem pod numerem 22 849 99 98 w godzinach pracy Poradni.

Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

Miejsce realizacjiTytuł działaniaFormaAdresatImię i nazwisko osoby prowadzącejData, godzina rozpoczęcia
Siedziba PoradniProfilaktyka zdrowia psychicznego „Wiosna zdrowia psychicznego” w PPP7Konsultacje psychologiczne indywidualne/rodzicielskie        Rodzice, nauczycieleKatarzyna Anersson, Karolina Solecka-Wodzyńska,
Justyna Sobiesiak  
16 marca 2024r. godz.10
Siedziba PoradniProfilaktyka zdrowia psychicznego „Wiosna zdrowia psychicznego” w PPP7  Prelekcje m.in. nt. „Autyzm/Zespół Aspergera”      Rodzice, nauczyciele              Paulina Kroszczyńska-Brągiel16 marca 2024
godz. 9  
Siedziba PoradniProfilaktyka zdrowia psychicznego „Wiosna zdrowia psychicznego” w PPP7Warsztaty dla Rodziców  
“Zdrowie psychiczne rodziny – umiejętności komunikacji”  
  Rodzice  Maria Bończa-Tomaszewska, Elżbieta Rybak      16 marca 2024
godz. 9      
Siedziba PoradniProfilaktyka zdrowia psychicznego „Wiosna zdrowia psychicznego” w PPP7Wykład o depresji    Rodzice        Marta Fuks-Adamska, Lidia Kowalczyk23 marca 2024
godz. 9  
Siedziba PoradniProfilaktyka zdrowia psychicznego „Wiosna zdrowia psychicznego” w PPP7Konsultacje pedagogiczne i terapii SI indywidualne/rodzicielskieRodzice dzieci z klas 0-3Katarzyna Hańczewska, Magdalena Orkisz-Koleśnikow23 marca 2024
godz. 9  


Remont łazienki sfinansowany w ramach projektu „Dostępna przestrzeń publiczna”

Ze środków PEFRON

Kwota udzielonego dofinansowania: 38 222,42 PLN

Termin realizacji: 27.11-31.12.2023r.

  • 1(current)
  • 2
Skip to content