Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7 na Mokotowie

W dniu 21 marca 2024 roku w Służewskim Domu Kultury odbyła się IX Konferencja pt. “Nauczyciel jako mistrz, przewodnik i towarzysz” organizowana przez Burmistrza Dzielnicy Mokotów – Pana Rafała Miastowskiego, Dzielnicowe Centrum Integracji oraz przez dwie mokotowskie Poradnie Psychologiczno Pedagogiczne nr 7 i 8. 

Pierwszym prelegentem był Pan Profesor Bogdan de Barbaro, który w swoim wykładzie opowiedział o osobach mających wpływ na jego życie i ścieżkę zawodową, a także nakreślił najważniejsze według niego cechy relacji uczeń-nauczyciel.

Następnie Pan Doktor Cezary Żechowski poruszył tematykę trudności ucznia z neuroróżnorodnością w szkole i otaczającym go środowisku. Cykl indywidualnych wykładów zamknął Pan Aleksander Pawlicki dzieląc się swoimi rozważaniami odnośnie roli nauczyciela, władzy jaką on posiada i sposobu jej wykorzystania. 

Wszystkie wystąpienia były niezwykle ciekawe, inspirujące i skłaniające do refleksji. Na koniec Pan Doktor Andrzej Waleszczyński poprowadził panel dyskusyjny, w trakcie którego byliśmy świadkami niesamowicie głębokiej wymiany myśli pomiędzy prelegentami i uczestnikami konferencji.

 

 

Skip to content